Ortopedi ve Travmatoloji

O

Bölüm Hakkında

Ankara Güven Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü hizmetlerini 24 saat kesintisiz sürdürmektedir. Mükemmel hasta bakımı yanında ortopedik cerrahi ve kas iskelet sistemi hastalıklarında evde bakım ve eğitim hizmetleri sağlıyoruz.
Travma

Vücut travmaları sonucu oluşan kırık, çıkık ve yumuşak doku zedelenmeleri ciddi sakatlıklara neden olabilir. Bu durumların erken tanı ve tedavisi bu olumsuz sonuçların oluşmasını engeller. Travma sonrası gelişen basit veya ciddi yaralanmaların her türlüsü ile başa çıkabilecek teknoloji ve deneyime sahibiz.

Artroskopi

Artroskopi eklemlerin küçük bir kamera yardımı ile incelendiği ve küçük giriş delikleri yardımı ile gerekli tedavilerin yapılabildiği minimal invaziv bir tekniktir. Avantajları küçük cerrahi izler, vücut dokularına minimum hasar ve daha hızlı iyileşme olarak sayılabilir. Günümüzde kalça, diz, omuz, el ve ayak bileği gibi birçok eklem hastalığı artroskopik cerrahi ile düzeltilebilmektedir. Menisküs yırtığı, bağ kopmaları, kıkırdak problemleri gibi spor yaralanmaları ile artrit ve tendon kopmaları gibi dejeneratif hastalıklar bu yöntem ile başarılı bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi

Ayak ve ayak bileği konusunda uzmanlaşmış hekimlerimiz ayak baş parmağı deformiteleri, pençe parmak, düz tabanlık, sinir sıkışmaları, diabetik ayak ve diğer ayak problemlerini başarı ile düzeltebilmektedir.

Artroplasti

Dejeneratif eklemlerin protezler ile değiştirilmesi zorunlu hale gelebilir. Bu durumlarda enfeksiyon önemli bir risk oluşturur. Güven Hastanesinde ideal koşullarda düzenlenmiş operasyon salonları ve cerrahi sonrası bakım hizmetleri ile her türlü eklem protez operasyonları büyük başarı oranları ile gerçekleştirilmektedir.

Kalça Ultrasonografisi

Kalça çıkıklarının erken tanısı başarılı bir tedavi için çok önemlidir. Ortopedistlerimiz tarafından her yıl binlerce kalça ultrasonografisi yapılarak birçok çocuğun tedavisi zamanında gerçekleştirilebilmektedir. Bebeğinizi kalça çıkığı yönünden kontrol ettirmeyi unutmayınız. Tarama için en iyi zaman bebeğin 1-3 aylık dönemidir.

Detaylı BilgiB

Eğitim Bilgisi

1991Ortopedi Ve Travmatoloji ABD, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

İlgi Alanları

Artroplasti, Protez Cerrahisi, Artroskopi, Spor Cerrahisi
CV Görüntüle

Sağlık EkibimizS

Güven Hastanesi

Mobil Sitesi - Tüm hakları saklıdır.

Created by HelloWorld