Anne & Çocuk SağlığıA

Yazın Hamile Olmak

Sadece yaşayanların bilebileceği kendine özgü 5 zorluğu

Her hamileliğin kendine ait hikayesi vardır ancak yazın hamile olmak ancak yaşayanların bilebileceği zorluklar içerir. Bu zorlukları dile getirmek ve annelerin ne büyük fedakarlıklara katlandıklarını bir kez daha düşündürmek istedik. :)

Aşırı Sıcak

Sıcaktan herkesin yaka bağır açık gezdiği zamanlarda, hamilelik ile alınan kilolar ve son zamanlara doğru ağırlaşan yavrucak anneye zor zamanlar yaşatır. 

Nefessiz kalma, daralma

Yazları zaman gelir nefes almak bile zorlaşır. İşte o zamanlar hamilelikte hareketin zorlaştığı son dönemlere denk gelirse bazen 3 merdiven annenin gözünde büyür. Haklıdır!

El ve ayaklarda şişme

Hamilelikte el ve ayaklarda ödem oluşur ve şişer. Bu şişme yaz hamilelerinde çok daha fazla hissedilir.

En sevilen meyvelerden mahrum kalmak

Mis kokulu çilek, kıpkırmızı kiraz, kütür kütür erik, buz gibi karpuz zamanı gelir gelmesine ama annemizin midesi bulanıyordur ve hiçbirini gözü görmez. 

Tatilde plaj sorunsalı

Güneş, kum, deniz... Her şey çok güzeldir ancak anne uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Bu sebeple güneşlenemez. Hatta güneşin etkisini gösterdiği öğle saatlerinde denizde dışarı çıkmaması tavsiye edilir. Güneş batarken şöyle bi yarım saat girer çıkar artık.

Bizim ilk anda aklımıza bunlar geldi. Fazlasını sosyal medya paylaşımımız altına yorumlarınızla ekleyebilirsiniz. Tüm annelere ve anne adaylarına sonsuz sevgi ve saygımızı gönderiyoruz.

Güven Ailesi

20 Temmuz, 2017

Güven Hastanesi

Mobil Sitesi - Tüm hakları saklıdır.

Created by HelloWorld