Kurumsal

TarihçemizT

Dünya standartlarında sağlık hizmeti sunmak hedefiyle 1974 yılında kurulan Özel Ankara Güven Hastanesi, modern tıbbın gereklerini, yılların tecrübesi ile birleştirerek hastalarına aktarmaya devam ediyor. Her alanda sunduğu kaliteli hizmet, hasta sayısını ve talebi arttırmakta; artan talep hastalarımıza olan sorumluluğumuzu yükseltmektedir.

Küçük bir hastane olarak 1974 yılında başlayan hikayemiz, uzman hekim, hemşire ve yardımcı sağlık personeli kadrosuyla, 40.000 metrekare alanda, 251 yataklı, 12 ameliyathaneli büyük bir genel hastane konseptine ulaşmıştır. Geldiğimiz noktaların gururu, bizi daha fazla çalışmaya yöneltmekte, gelecekteki hedeflerimizin çıtasını yükseltmektedir. Önceliğimizin, hastalarımızın bize duyduğu GÜVEN olduğunu unutmadan yolumuza devam ediyoruz…

VizyonumuzV

Biz dünya çapında bir sağlık kuruluşuyuz, çünkü; sunduğumuz sağlık hizmeti Türkiye ve dünyada örnek alınır ve referans gösterilir.

Örnek sistemimiz ile sektördeki fırsatları herkesten önce biz yaratır, biz belirler ve biz değerlendiririz. Nitelikli, uzman, profesyonel işgücünü cezbeder, geliştirir ve bünyemizde yaşatırız.

Hasta memnuniyetini sürekli aşar ve beklentilerin üzerine çıkarız. Beklentileri ve talebi biz yaratırız. Bütün paydaşlarımıza ve çalışanlarımıza değer katarız.

Güvenilir temellere oturtulmuş iletişim, genel karakterimizdir.

MisyonumuzM

Biz, deneyimli ve uzman kadromuzla, bilgi ve tecrübemizle ileri teknolojiyi birleştirerek, en yüksek kalitede sağlık hizmetini; insan hayatına değer katmak ve beklentileri aşabilmek için, sürekli eğitim, değişim, gelişim programlarını, bilimsel geçerliliği kanıtlanmış kanıta dayalı uygulamalar ve etik değerler doğrultusunda vermek, hasta ve çalışan güvenliğini temel alarak, hizmetimizin her aşamasında güven dolu bir iletişim yaratmak, beden, akıl ve ruh bütünlüğü sağlamak için varız.

Kalite PolitikamızK

Temel değerlerimizden ödün vermeden, kurumsallaşma yolunda; Çağdaş uluslar arası standartlarla desteklenen ve toplam kalite bilinciyle oluşturulmuş işletim ve yönetim sistemini kurmak, Hasta odaklı ve tıbbi etiğe uygun hizmet anlayışından ayrılmadan, her zaman daha iyisi olabileceğimiz inancıyla kendimizi sürekli ölçmek ve iyileştirmek, Organizasyon yapımızı ve kapasitemizi, sürekli değişen ve gelişen sağlık gereksinimlerine göre düzenlemek, Vizyonumuz doğrultusunda, sektörümüzü ve dünyayı yakından izleyerek geliştireceğimiz alanları doğru seçmek, Sektörün diğer üyeleriyle her zaman yakın bir işbirliği içinde olmak ve sektörün gelişimine katkıda bulunmak, Her branşta yüksek teknoloji ve donanıma sahip olmak, bilgimizi ve iletişim gücümüzü arttıracak her türlü bilgi teknolojisinden etkin bir şekilde yararlanmak, En büyük gücümüzün çalışanlarımız olduğunu bilmek, fark yaratan ekiplerle çalışmak, eğitime ve kişisel gelişime yatırım yapmaktır.

AkreditasyonA

Güven Hastanesi, sağlık kuruluşlarında hasta güvenliği ve hizmet kalitesini artırma amaçlı, hastalar için güvenli bir ortam oluşturmak ve hasta ile sağlık personelinin risklerini en aza indirme amaçlı tüm şartların belirlenmesi, uygulanması ve sürekliliğini devam ettirmeyi amaçlayan JCI (Joint Comission International) tarafından ilk olarak 2008, 2011, 2014 yılında ve daha sonra 2017 yılında akredite olmuştur.

JCI akreditasyonu, dünya çapında önemli bir kalite değerlendirme ve yönetme organizasyonu olarak kabul görmüştür. JCI akreditasyonu, sağlık kuruluşu içinde güvenlik ve kalite kültürünü sağlamakta ve hasta bakım hizmetlerini ve sonuçlarını devamlı bir şekilde iyileştirmeyi amaçlamaktadır.

Akreditasyonu veren kuruluş için JCI

Güven Eğitim ve Sağlık VakfıG

Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı, başkent Ankara`da 41 senedir hizmet veren Özel Güven Hastanesi A.Ş. Yönetim Kurulu tarafından 3 Şubat 2006 yılında kurulmuştur.

Toplumun dezavantajlı kesimlerine eğitim ve sağlık alanında sürdürülebilir hizmetler vermek amacıyla çalışmalarını yürüten Vakfımız, halihazırda yürütülen ulusal ve uluslararası projelerde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içinde çalışmaktadır.

Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı ve çalışmaları hakkında detaylı bilgi için www.guvenvakfi.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kardeş ŞirketlerK

BNK Bilişim Teknolojileri
Paris Caddesi No:64/8 Kavaklıdere - Ankara
T: (312) 457 25 41
www.bnk.com.tr
bnk@bnk.com.tr

Güven Eğitim ve Sağlık Vakfı
Paris Cad. 64/6 Kavaklıdere-Ankara
T: (312) 457 25 57
F: (312) 466 22 08
www.guvenvakfi.org.tr
vakif@guvenvakfi.org.tr

Güven Yönetim ve Sosyal Hizmetler
Öz Ankara Sosyal Tesisleri 269/29 Gimat-Ankara
T: (312) 397 35 69
F: (312) 397 35 68

Bilgi Toplumu HizmetleriB

Şirket Türü Anonim Şirket
Mersis 0451001685100012
Ticaret Sicil Memurluğu Ankara
Ticaret Sicil Numarası 81723
Ticaret Ünvanı GÜVEN HASTANESİ A.Ş.
Adres Paris Caddesi No.58 Kavaklıdere / Ankara 06540
Telefon 0312 457 2525
Fax 0312 468 8030
Taahhüt Edilen Sermaye Miktarı 20.000.000 TL
Ödenmiş Sermaye 20.000.000 TL
Şirket Tescil Tarihi 13.03.1991
Vergi Dairesi HİTİT VERGİ DAİRESİ
Vergi Numarası 451 001 6851
Sektör HASTANE İŞLETMECİLİĞİ
İnternet Adresi www.guven.com.tr
E-mail guven@guven.com.tr

Yönetim
Yönetim Kurulu Başkanı Nüket Küçükel Ezberci
Yönetim Kurulu Başkan Vekili Banu Küçükel
Yönetim Kurulu Üyesi Fikri Küçükel

Banka Hesap Numaraları
Akbank/Yenişehir Şb
9238 TR82 0004 6000 6488 8000 0092 38

T. İş Bankası/Yıldız Ticari Şb.
9662 TR23 0006 4000 0014 3940 0096 62

Ziraat Bank./Ankara Tic.Kur.Şb.
39774868-5018 TR20 0001 0022 1139 7748 6850 18

Hemşirelik Hizmetleri KoordinatörlüğüH

Sağlık insan yaşamındaki en değerli kavramdır. İnsanın sosyal bir varlık olarak kendinden beklenen işlevleri yerine getirmesi, üretken olabilmesi, kendisinin, ailesinin ve ülkesinin mutluluğu için bir şeyler yapabilmesi ancak sağlıklı olabilmesi ile mümkündür.

Sağlığın geliştirilmesi, mevcut koşullara, toplumdaki değişimlere küresel gelişmelere paralel olarak değişkenlik gösteren dinamik bir disiplindir.

Hemşireler, mesleki sorumlulukları ve sosyal rolleri gereği sürdürdükleri yaşam biçimleri ile rol modeli olma ve sağlık eğitimi yönünden hizmet verdikleri grubu etkileme özelliğine sahiptirler.

Biz Özel Ankara Güven Hastanesi Hemşireleri olarak teorikte ve pratikte, aldığımız temel eğitim kapsamında sağlığın geliştirilmesi için var gücümüzle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hizmet sunumumuz, eğitimlerimiz, bilimsel çalışmalarımız, mesleki ve sosyal paylaşımlarımızla mesleğimize sahip çıkarak, mesleğimizin –emeğimizin- gücünü gösteriyoruz.

Genel Müdürün MesajıG

Dr. Aylin Yaman
Genel Müdürümüz

Sağlık hizmetinin en önemli iki basamağını oluşturan “yetkin insan kaynağı” ve “tecrübe”yi, “GÜVEN” çatısı altında buluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 40 yıllık bilgi birikimimiz ve Güven aile kültürümüz, bize daima daha iyisini istemeyi, fakat daha iyisini isterken de temel işimizin insan olduğunu unutmamayı öğretti. İş disiplinimizi, sağlıklı nesiller için doğru hamleler yapmak ve insan ömrünün her anına dokunmak üzerine kurguladık. Her bireyin nitelikli bir sağlık hizmeti hak ettiğini düşündüğümüz için, amacımızı, hastaneyi değil SAĞLIĞINIZI YÖNETMEK olarak belirledik.

Yönetim sekreterliğine ulaşmak için

T: (312) 457 25 26

T: (312) 457 25 75

Hekimlik HizmetleriH

Özel sağlık hizmeti sunan bir kurumun 40 yıldan uzun süre, hep büyüyerek ve daha iyiyi hedefleyerek ayakta kalabilmesi ancak hastalarında yarattığı “GÜVEN” duygusu ile mümkün olur. Hasta güvenliğinden, etik değerlerden ve hizmet kalitesinden ödün vermeden, kendi alanında büyük başarılara imza atan Güven Hastanesi gücünü tüm branşlarda hizmet veren yetkin, tam zamanlı hekim kadrosundan, tam bir ekip anlayışıyla hizmet veren diğer sağlık çalışanları ve idari personelinden alır. En önemli görevimiz herhangi bir nedenle hastanemize başvuran her hastaya, her zaman “GÜVENLİ” ellerde olduğunu hissettirmektir.

Bilgi Sistemleri MüdürlüğüB

Doğru kurgulanmış bilişim altyapısı, dinamik ve istikrarlı bir işletme için doğru bakış açısı ve hızlı karar alma avantajı yaratır. Hastalarımızın beklentileriyle uyumlu, güvenilir bir teknik altyapı, misyonumuzun doğal bir sonucu ve gereğidir.

    Güven Hastanesi Bilgi Sistemleri Müdürlüğü olarak;
  • Tüm faaliyet ve çabalarımızın ortak noktası hastalarımızdır,
  • Etkin ekip çalışması ve açık iletişimi, faydasına inanarak karşılıklı güven ve saygı ile sürdürürüz,
  • Sürekli gelişim için çalışanlarımıza ve teknolojiye yatırım yapmak politikamızın ayrılmaz bir parçasıdır,
  • Bilgimiz ve verimliliğimizle tüm paydaşlarımıza kattığımız değeri sürekli kılmak ve arttırmak misyonumuzdur.

Biyomedikal ve Teknik Hizmetler KoordinatörlüğüB

“Sağlık hizmeti sunumunda her şeyin başı güvenli tesistir.” ilkesi bize yapacağımız her işe yön verir. Tesisimiz olan Güven Hastanesi’ni ismine layık güvenilir, yaşanabilir, huzurlu, tehlike ve kazalardan uzak tutmak için görev başındayız. Bu düşünceyi, insan hayatına ve onuruna gösterdiğimiz özen ve dikkatin, işimize olan saygının en açık bir ifadesi olarak görmekteyiz.

Hastalarımızın sağlıklarına bir an önce kavuşabilmelerinin, sağlıklarını koruyabilmelerinin tek yolunun tanı ve tedavilerinin doğru ve zamanında yapılabilmesi olduğu bilincini taşıyoruz. Bunun için; tesisimizi oluşturan elektrik, su gibi altyapı sistemlerinin yanında sağlık hizmetinin ayrılmaz parçaları olan tıbbi cihazların bakım, kalibrasyon hizmetlerine önem verir, bu işlemleri yıllık planlar dahilinde ve zamanında yaparız.

Sağlık sektöründeki dinamikleri izleyerek değişimlere hızla adapte olurken, tek düşüncemiz hasta memnuniyetini esas alan hasta odaklı bir sağlık destek hizmeti vermek olacaktır.

Eğitim YönetimiE

Her sektörün olduğu gibi, sağlık sektörünün de lokomotiflerinden biri olan Eğitim Yönetimi bölümü olarak, Güven Hastanesi bünyesinde çalışan personele yönelik eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesi, belirlenen hedefler doğrultusunda eğitimlerin programlanması, yürütülmesi ve değerlendirilmesi aşamasında biz varız.

Bu doğrultuda çalışanlarımızın iş verimini, çalışma kalitesini arttırmak ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak birincil görevimizdir. Etik ilkelerimizden hiçbir zaman ödün vermeden, sosyal ve teknolojik gelişmeleri, yakından takip eden, hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı çalışan, uluslar arası kalite standartlarında, hizmet anlayışını benimseyen ve sektörde, fark yaratmayı amaçlayan bir ekibiz.

Hasta ve Otelcilik HizmetleriH

Güven’de 7 gün, 24 saat sizlerin konforlu hizmet alabilmenizi hedefleyen ve hep daha iyisi için kendisi ile rekabet eden, öncü hizmet ordusuyuz.

Telefonla ulaştığınız randevu merkezindeki o sıcak sesin sahibi biziz. Güven’e adım attığınızda güler yüzle sizi karşılayan, yol gösteren, eşlik eden, hastanedeki aileniziz. Yatan Hasta ve Taburcu işlemlerinizi kolaylaştırmak, hızlandırmak, kendinizi evinizde hissetmenizi sağlayanlarız. Acil Servise ulaştığınızda sizi karşılayan ve ilgisiyle kucaklayanlarız. Poliklinikte hep yanınızda, sizi aydınlatan, bilgilendiren, yönlendiren, dinamik danışmanlarınızız.

Diyetinize ve size özel yemekleri özenle hazırlayan titiz, hijyenden taviz vermeyen, yaratıcı mutfak ekibiyiz. Ev lezzetindeki yemeklerimizi, gün içinde yanı başınıza kadar sunan, hızlı ve nazik servis kadrosuyuz.

Güven’in her noktasında size hizmet için hazırız.

İtibar Yönetimiİ

İtibar Yönetimi Bölümü olarak öncelikli hedeflerimiz, Güven Hastanesi markasını ve iştiraklerinin itibarını tüm yazılı ve görsel medya mecralarında ve dijital platformlarda “Sağlıkta Güven” anlayışından yola çıkarak korumak ve yükseltmektir. İtibar Yönetimi Bölümü olarak, siz değerli misafirlerimizin, yakınlarınızın ve sağlıklı bilgilere ulaşmak isteyen tüm insanlarımız için, doktorlarımızla birlikte hazırladığımız tüm kurumsal iletişim materyallerini Güven Sağlık Grubu çatısı altında bulabilirsiniz. Ayrıca güvenli bir geleceğe ışık tutmak için bilimsel etkinliklerimizi sizler için organize etmeye ve Dr.Aysun – Ahmet Küçükel Tıp Ödülleri ile Türk Hekimleri’ni yüksek nitelikli bilimsel araştırmalara özendirmeye ve desteklemeye devam edeceğiz.

41 yıldır değişmeyen ve nesilden nesile aktarılan güveninizle daima bir adım önde olmaya devam edeceğiz.

Kurum Ev İdaresi MüdürlüğüK

Nitelikli, deneyimli ve düzenli eğitimden geçen personelimizle, dünya kalitesinde standarda sahip makine, ekipman ve kimyasallarımızla; başta hastane enfeksiyon kontrol programı kapsamında enfeksiyon komitesi olmak üzere tüm bölümlerle işbirliği içinde olarak, hasta / hasta yakını ve çalışan güvenliği bilinciyle; hastanemizin temizliğini ve düzenini korumak için burdayız.

Satınalma ve Malzeme Yönetimi MüdürlüğüS

Müdürlüğümüz, Güven Hastanesi ve Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü’nün etkin bir şekilde hizmetlerini sürdürebilmesi için gerekli olan tüm donanım malzeme ve hizmetin alımından ve kullanıcılara ulaştırılmasından sorumludur. Müdürlüğümüz Satın Alma ve Malzeme Yönetimi olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Bölümümüz tüm faaliyetlerini hastanenin genel misyonunu göz önünde bulundurularak, ilerleyen teknolojiye uyum sağlayarak, hasta güvenliği ve sağlığını gözeterek, uzman kadromuzun görüşleri dâhilinde gerçekleştirir.

Tanıtım FaaliyetleriT

Güven Hastanesi ve Güven Çayyolu Sağlık Kampüsü’nde sunulmakta olan üst düzey klinik tıp hizmetleri ve modern tıp teknolojisi imkanlarının, bunlara ihtiyaç duyan başta toplumumuzun diğer sağlık çevreleri olmak üzere, tüm sağlık hizmeti talebinde bulunan kurumlara tanıtılması görevini yürüten bir ekibiz. Faaliyetlerimizin amacı hastalıkların tedavisi için gelişmiş imkanlar konusunda toplumu bilgilendirmenin yanı sıra, bu kurumlar ve hastalarımızın her türlü talep, şikayet ve ihtiyaçları için hastanemiz ile aralarında köprü görevini yürütmektir. Vizyonumuz hastanemiz ile kurumlar arasındaki işbirliği ve koordinasyonu arttırarak hastalarımızın en iyi sağlık hizmetini alabilmelerini sağlamaktır.

Tıbbi Kayıt ve ArşivT

Hastanemizde sunulan üst düzey sağlık hizmetleri ile ilgili sorumluluklarımızı GÜVEN üzerine kurduğumuz iletişimimiz, tecrübemiz ve değişim gerekliliğini ihtiyaç haline getirmiş kültürümüz ile Hasta haklarını ve etik değerleri merkezimize alarak, Hasta/Hasta yakınlarımızın memnuniyetini en üst düzeyde karşılama gayreti ile üstleniriz Tıbbi bilgi & belgelerin kalite politikamıza uygun ve yasal yükümlülüklerimizi de yerine getirecek şekilde kontrolü, arşivlenmesi ve tekrar kullanıma sunulması sorumluluğumuzun bilincindeyiz...

Güven Hastanesi

Mobil Sitesi - Tüm hakları saklıdır.

Created by HelloWorld