Pankreas Kanserinin 10 Belirtisi

Bu belirtilere dikkat etmekte fayda var

Pankreatit denilen kronik pankreas iltihabı ve sigara kullanımı, kalıtsal sebepler dışında pankreas kanserinin en önemli iki nedeni. Bu sebeple panktreatit rahatsızlığı geçirenlerin düzenli kontrollerle pankreas sağlıklarını kontrol altında tutmaları çok önemli. Sigara kullanımı konusunda gelince, pankreas kanseri riskini artırması sigaranın ölümcül zararlarınından sadece bir tanesi. Pankreas kanserinin belirtileri günlük yaşamda diğer rahatsızlıklarla çokça karıştırılmaktadır. Bu sebeple çoğunlukla hasta erken evrede muayeneye başvurmaz.

Pankreas'ın bilinen 10 belirtisi sürekli devam eden yoğun bulantı, iştahsızlık ve istemsiz kilo kaybı, idrar renginde koyulaşma, mide çıkışında tıkanıklık, yavaş gelişen sarılık, sırta vuran ağrı, şiddetli ve sürekli İshal, depresyon ve duygu durum bozuklukları, diyabet hastalığıdır.

Yukarıda sıralanan belirtiler ayrı ayrı teşhis konması için yeterli olmamakla birlikte bir veya birden fazlasının görülmesi halinde zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna muayene olmak faydalı olacaktır.

Bu Konudaki Diğer Yazılar

Pankreas Kanserinin 10 Belirtisi

Bu belirtilere dikkat etmekte fayda var