COVID-19 FİZİKSEL VE RUHSAL SAĞLIĞINIZDA KALICI ETKİLER BIRAKMASIN! 

“GÜVEN COVID-19 REHABİLİTASYON PROGRAMLARI” İLE YANINIZDAYIZ

Tüm dünyayı etkileyen COVID-19 pandemisi, gerek hastalığı geçirenlerde gerekse hastalığa yakalanmamış olanlarda fiziksel, zihinsel ve ruhsal zararlar bırakmaya devam ediyor. Hayattaki en önemli değerin sağlık olduğunu bir kez daha gözler önüne seren bu süreçte, Güven Sağlık Grubu olarak multidisipliner bir yaklaşımla kişiye özel olarak hazırlanan “Güven COVID-19 Rehabilitasyon Programları” ile her zaman olduğu gibi yanınızdayız.  

“Güven COVID-19 Rehabilitasyon Programları” nedir?

Hastalığı geçiren kişilere yönelik rehabilitasyon programımızda; göğüs hastalıkları, nöroloji, kardiyoloji, iç hastalıkları, fizyoterapi, psikoloji, beslenme ve diyet uzmanlarından oluşan konseyimizin kontrolünde hastalığın kısa ve uzun vadeli etkilerini ortadan kaldırarak ruh, beden ve zihin dengesini yeniden kurmayı hedefliyoruz. Hastalığı geçirmemiş kişilere yönelik fonksiyonel tıp ve sağlıklı yaşam destek programlarımızla ise bireylerin sağlıklı olma hallerini korumayı ve bağışıklık sistemlerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz.  

Neden “Güven COVID-19 Rehabilitasyon Programları”ndan yararlanmalıyım?

Bir yılı aşkın süredir devam eden pandemi dönemindeki bilimsel araştırmalar, hastalığı geçiren kişilerde hafif ve orta şiddetli yan etkilerin kısa ve uzun dönemde devam ettiğini ortaya koyuyor. Hastalığı geçirip ciddi bir olumsuz etki yaşamayan kişilerin çoğu, hastalığın sağlıkları üzerinde kalıcı etki bırakıp bırakmadığını bilmeden hayatlarına devam ediyor. Oysaki bu alanda yapılan en son bilimsel araştırmalardan birine göre; COVID-19 enfeksiyonunu hafif belirtilerle atlatan kişilerin yüzde 59’u 6 ay içinde kronik organ yetmezliği ve hatta yaşam kaybı riski ile karşı karşıya kalabiliyorlar.

Hastalığı geçirdikten sonra; nefes darlığı, öksürük, göğüs ağrısı, çarpıntı, baş ağrısı, yorgunluk, halsizlik, eklem ağrısı, uykusuzluk, hafıza ve konsantrasyon bozuklukları gibi şikayetleri devam eden kişilerin kendilerine özel hazırlanan rehabilitasyon programlarından destek almaları, ileride daha ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmamaları açısından önem taşıyor. Tüm bunların yanı sıra hastalık sürecinde oluşan ruhsal zararların ve kaygıların da giderilmesi için destek almak gerekiyor. 

Hastalığı geçirmeyen ama sağlıklı olma halini korumak ve bağışıklık sistemini güçlendirerek bir üst seviyeye çıkarmak isteyen kişiler de “Güven COVID-19 Rehabilitasyon Programları”ndan yararlanabilirler.

Bana en uygun “Güven COVID-19 Rehabilitasyon Programı” hangisi?

  • COVID-19 geçirdiyseniz ve hastalığın uzun vadeli etkileri devam ediyorsa,
  • COVID-19 geçirdiyseniz, ciddi şikayetleriniz yoksa ama olası risklere karşı önlem almak istiyorsanız,
  • COVID-19 geçirmediyseniz ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, psikolojik destek almak istiyorsanız,

Her üç durumda da size en uygun “Güven COVID-19 Rehabilitasyon Programı”nın kapsamı ilk muayene sonrasında kişisel ihtiyaçlarınız doğrultusunda belirlenecektir.

Programlarımız;

  • COVID-19 Check-up Paketi
  • COVID-19 Check-up Sağlıklı Bağırsak Paketi (Mikrobiyota)
  • COVID-19 Check-up Hücre Yenileme Program Paketi (Fonksiyonel Tıp)

Detaylı bilgi ve randevu almak için sağlık danışmanımızla hemen görüşme başlatabilirsiniz.

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.