• Görev Aldığı Yer


  Güven Hastanesi

 • Görev Aldığı Birim

  Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon

 • Doğum Yeri / Tarih

  1963

 • Yabancı Diller

  İngilizce

 • E-posta Adresi

  guven@guven.com.tr

 • Telefon

  444 94 94

 • CV

  Görüntüle

Prof. Dr. Kamil Yazıcıoğlu

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon ve Algoloji uzmanlığı bulunmaktadır. Ampute Rehabilitasyonu ve Spinal Kord Yaralanması Rehabilitasyonu alanlarında çalışmıştır. Kas İskelet Sistemi rahatsızlıkları,  bel boyun diz ağrılarının yanısıra  ankilozan spondilit ve diğer seronegatif romatizmal hastalıklar, fibromiyalji , kronik yorgunluk sendromu gibi romatizmal hastalıklar ilgi alanlarıdır. Egzersiz ve fizik tedavi yöntemlerinin yanısıra, lokal enjeksiyon teknikleri, ozon terapisi, manuel terapi, kinezyo bantlama tekniklerini de kullanmaktadır. FTR yöntemlerinin yeterli olmadığı ancak cerrahi düşünülmeyen boyun ve bel fıtıklarına yönelik olarak  transforaminal anterior epidural enjeksiyon, kaudal enjeksiyonlar, RF nörotomi gibi girişimsel algoloji tekniklerini de uygulamaktadır. 

Tamamlayıcı tıp uygulamalarından oto hemoterapi, minör ozon uygulaması, ozon torbalama ve ozonun kas tendon ve eklem için enjeksiyonları şeklinde  ozon terapi ile ilgilenmektedir. Bu konuda eğitimler vermektedir. Ayrıca  tendon güçlendirme tekniği diyebileceğimiz  proloterapi  enjeksiyonları yapmaktadır.

Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü'nde bulunan klinik konukevinde omurilik yaralanması, inme, travmatik beyin hasarı, ampute ve geriatrik rehabilitasyon uygulamalarını yataklı olarak vermekteyiz.

ODTÜ de sağlık ve engelli politikaları üzerine sosyal politika dersleri, TOBB ETU'de omurga biyomekaniği dersleri  vermekteyim. 

Deneyim

Gülhane Askeri Tıp Akademisi, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

1990-2015

GATA, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Ampute ve Ortopedik Rehabilitasyon Kliniği Şefliği Spinal Kord Yaralı Rehabilitasyon Tanı Tedavi Bölüm Şefliği Baştabip Yardımcılığı

1999-2015

Bursa Fizik Tedavi Rehabilitasyon ve Hidroklimataloji Hastanesi FTR Uzmanı

1993-1996

Erzurum 9. Kolordu Komutanlığı Sağlık Şube Müdürlüğü

1988-1990

Eğitim

Gülhane Askeri Tıp Fakültesi

1981 - 1987

Gülhane Askeri Tıp Fakültesi Fiziksel Tedavi ve Rehabilitasyon AD

1990 - 1993