Dermatoloji (Cildiye)

Dermatoloji (Cildiye) Hakkında

Deri kanserleri ve ben (nevus) takibi: Tüm deri kanserlerinin tarama ve tanısı ile öncül lezyon olabilecek aktinik keratozların tedavisi yapılmaktadır. Melanomların erken tanısı için risk taşıyan hastalarda uygulanan ben takibi bilgisayarlı dermatoskopi yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Yine takiplerde gereken durumlarda tüm vücut ben taraması ve haritalandırılması yapılmaktadır.
Lazer tedavisi alt ekstremite ve yüzdeki damar genişlemelerinin (telenjiektazi), melazma, dövme, çil ve güneş lekelerinin (solar lentigo), anjiom, şarap lekesi gibi damarsal lezyonların ve tırnak mantarlarının tedavisinde lazer yöntemi uygulanmaktadır.
Kozmetik kullanımı ve “antiaging” uygulamaları için danışmanlık verilebilmektedir. Kozmetik uygulamalar ise Estetik birimimizde gerçekleştirilmektedir.


Dermatoloji (Cildiye) Hizmetleri

Sağlığınız kadar güzelliğinize de önem verdiğinizin farkındayız. Bu nedenle daha genç, güzel ve canlı bir cilt görünümü için alanında uzman ekibimiz ve teknolojik altyapımızla hizmetinizdeyiz. Dermatoloji bölümümüzde uygulanan dermokozmetolojik işlemler ve lazer uygulamalarıyla sağlıklı, pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olmak ve kırışıklıklara meydan okuyarak yaşlanmanın etkilerini azaltmak mümkün. Ayrıca kliniğimizde uygulanan medikal cilt bakımı ve bölgesel zayıflama uygulamalarıyla hayalinizdeki görünüme kavuşabilirsiniz.

1)DERMATOKOZMETOLOJİK İŞLEMLER 

•Botoks Uygulaması: Kozmetik olarak botulinum toksin uygulaması mimik kaslarını sık kullanarak oluşmuş ya da henüz tam oturmamış dinamik kırışıklık ve çizgilerin açılmasında etkilidir. Ayrıca bölgesel aşırı terlemelerde koltukaltı, el ve ayak bölgesinde de terlemeyi engellemek amacı ile botulinum toxin sulandırılarak gerekli bölgeye uygulanır.   

•Dolgu Uygulaması: Dolgu uygulamaları hyaluronik asit içeren hazır injektörler ile vücutta ihtiyacı olan bölgeye  (yüz, dudak, el sırtı, boyun vs.) çökmüş görüntüyü azaltmak, alan hacmini arttırmak, derin kırışıklıkları doldurmak, daha estetik bir görünüme kavuşturmak amacı ile yapılmaktadır. Kullanılan dolgunun içeriğine göre kalıcılık süresi değişmektedir.

•Yüz Mezoterapisi (Mezolifting): Sağlıklı bir cilt yapısı elde etmek, cilde genç ve canlı bir görünüm kazandırmak amacı ile uygulanan bir yöntemdir. Yüz, boyun, el gibi bölgelere; genellikle A, C, E gibi vitaminler, antioksidan maddeler, aminoasitler ve hyaluronik asit gibi nem ve dolgunluk kazandıran maddeler ile oluşan karışımlar cilt altına uzman hekim tarafından enjekte edilir.

•Altın İğne RF (Radyo Frekans):  Ayarlanabilir mikro iğnelerle epidermiste fraksiyonel mikro delikler oluşturularak sadece iğne ucundan verilen radyofrekans ile tam lokalize dermal koagülasyon oluşturulur.  Cilt gençleştirme ve yenileme, geniş porların tedavisinde, cilt sebum dengelemede ve skar tedavilerinde en etkili yöntemlerden biridir.  

•Kimyasal Peeling: Derinin kimyasal soyucu bir takım ajanlarla teması ile soyularak yenilenme, parlama ve gözeneklerde sıkılaşma sağlanmasıdır. Kullanılan ürünün konsantrasyonu işlemin derinliğini ve etkilediği alanları değiştirebilir. Hekim tarafından seçilen ajan uygun cilde uygulanmalıdır. Donuk, mat, lekeli, sivilceli ve pürüzlü ciltlerde uygulanması başarılı sonuçlar doğurur.   

•Roller / Mikro İğneleme: Silindir şeklinde üzerinde mikroiğneler bulunan bir alet yardımıyla yüz üzerinde mikro delikler açılır ve kontrollü bir yara yapılır. Yara iyileşmesinin pozitif etkilerinden yararlanarak ciltte yeniden yapılanma sağlanır. Mezoterapi solüsyonları, vitamin uygulamaları, maske uygulamaları ve PRP yöntemi ile kombine edilerek etkisi artırılır.

•Saç Mezoterapisi: Saç dökülmesinde saçların yeniden çıkması,  olan köklerin kalınlaşması ve güçlenmesine fayda sağlayan bir işlemdir.  Kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerden zengin plazma kısmı veya gerekli vitamin ve büyüme faktörleri içeren hazır saç solüsyonları gerekli görülen alanlara enjeksiyon tekniği ile uygulanır.

•Dermatokozmetolojik Kök Hücre Uygulaması:Kök hücre uygulamasında kişinin güneş hasarı minimum olan kulak arkasındaki deri dokusu steril olarak küçük bir örnek alınarak laboratuvar şartlarında kök hücre fibroblast kültüründe üretilir ve elde edilen fibroblast kök hücreler gereken bölgelere enjeksiyon tekniği ile verilir. Böylece yeni hücre oluşumu artar, canlı, sıkı ve genç görünüm elde edilir.

•PRP (Trombositten Zengin Plazma): Kişinin kendi kanından elde edilen trombositlerden zengin plazma kısmı, gerekli görülen alanlara iğne ile enjeksiyon tekniği ya da roller, mikroiğneleme, altın iğne radyofrekans, fraksiyonel lazer gibi diğer dermaterapi  yöntemlerinekombine olarak uygulanır. Ciltte canlılık, ışıltı, sıkılaşma ve genç görünüm sağlanır. Akne izlerinde, ameliyat izlerinde ve keloid izlerinde kullanılır.   

•El Rejuvenasyonu: Lazer teknikleri ve dolgu uygulamalarıyla yaşla birlikte elde görülen hacim kaybı, kırışıklık ve lekelenmeler gibi problemler giderilir.

2)LAZER UYGULAMALARI

•Lazerle Cilt Yenileme: Lazerle cilt yenileme uygulamalarında lazer enerjisi hem üst deride yenilenme hem de alt deride kollajen yapısını tekrar yapılandırarak deride sıkılaşma, toparlama, canlılık ve genç görünüm sağlar. Farklı dalgaboylarındaki lazerler ile uygulanabilir. Hekim tarafından uygulanan lazer uygulaması ile sağlıklı ve genç cilt yapısı elde edilir.  

•Lazerle Leke, Çil ve Cilt Tonu  Farklılıkları Tedavisi: Q anahtarlı lazer sistemleri ile leke açma, ciltteki düzensiz lekelenmeler ve ton farklılıklarını giderme, işlemleri yapılmaktadır. Tekrarlayan seanslar gerekebilmektedir. 

•Lazerle Akne, Büyüme ve Doğum Çatlakları Tedavisi: Q anahtarlı lazer sistemleri ile aktif akne ve skar tedavisi işlemleri yapılmaktadır. Tekrarlayan seanslar gerekebilmektedir.

•Lazerle Kılcal Damar Tedavisi: Kılcal damar lazeri olarak kullanılan“1064nm Nd YAG ve 532nm KTP lazer” sistemleri damar içerisindeki hemoglobin üzerine enerjisini vererek damarın büzüşmesini ve yok olmasını sağlar. Kırmızı yüze sebep olan Rozasea hastalığı, yüzde ve bacakta kılcal damarlanma, örümcek ben, çilek ben ve bazı doğumsal damar lezyonları (şarap lekesi olarak bilinen Port Wine Lekesi gibi) bu yöntemle tedavi edilebilir.

•Lazerle Dövme Silme: Q anahtarlı lazer sistemleri ile dövme silme işlemleri yapılmaktadır. Tekrarlayan seanslar gerekebilmektedir.  

•Lazerle Tüy Sarartma: Lazer epilasyona uygun olmayan ince tüylerde sarartma işlemi Q anahtarlı lazer ile yapılmaktadır. Aralıklı olarak tekrarı gerekmektedir.

•Lazerle İyi Huylu Tümörlerin Alınması: Er YAG lazer 2940nm dalga boyunda ablatif ve fraksiyonel başlıklarla çeşitli dermatolojik lazer girişimlerinde kullanılan bir sistemdir. Seboreik keratoz, yumuşak papillom, siringom, ksantalezma gibi deri eklerinin iyi huylu tümörleri ve lezyonlar bu teknikle tedavi edilebilir. 

•Lazerle Karbon Peeling: Cilt yüzeyine karbon kremi sürüldükten sonra Q anahtarlı lazer ile tüm yüz taranır. Derinin üst tabakasında oluşmuş kusurları azaltan, toparlayan ve deriyi canlandıran bir lazer uygulamasıdır. Karbon peeling ile cilt yenileme, renk ton farklılıkları, akne ve izleri, gözenek sıkılaştırma ve cilt parlaklığı sağlanır.

•Alexandrite Lazer ile Epilasyon: İleri teknoloji bir lazer epilasyon cihazı olan Alexandrite ile istenmeyen tüylerin köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve yok edilmesi işlemidir. Uygulamaya dermatolog görüş ve kontrolü ile başlanır. Seans aralıkları genellikle 5-6 haftadır. Kişinin tüy yapısı, rengi, kalınlığı ve yoğunluğu ile uygulanan bölgeye göre değişmekle beraber  5-8 seans sonunda başarılı sonuçlar alınabilmektedir. İşlem sonrası güneş koruyucu kullanarak günlük aktivitelere hemen geri dönülebilir.

•İğneli Epilasyon: Cilde ince bir iğne batırılarak yapılan epilasyon uygulamasıdır. İşlem sırasında iğne tam tüy köküne batırılmalıdır. Daha sonra az seviyede elektrik enerjisi verilerek, tüy kökü parçalanır ve tüy yerinden çıkar.


3)CİLT BAKIMLARI

•Medikal Cilt Bakımı: Dermokozmetik ürünlerle yapılan medikal cilt bakımı; cildi biriken yağ, siyah nokta ve makyaj artıkları gibi cildin solgun görünmesine neden olan etkenlerden arındırarak, cilde tekrar canlılık kazandıran işlemlerden oluşur. 

•Peeling ve  Mikrodermabrazyon Bakımı: Leke tedavisi, ince kırışıklıkların giderilmesini, cilt renginin canlılık kazanmasını, iri gözeneklerin kapanmasını, cildin nem dengesinin sağlanmasını, sivilce ve sivilce izlerinin, siyah ve beyaz noktaların yok edilmesini, cildin daha parlak ve genç  görünmesini sağlayan yöntemlerdir. 

•Lifting ve Anti-Aging Bakımı: Rejenerasyon ihtiyacı olan, yorgun, güçsüz, elastikiyetini kaybetmiş ciltlere uygulanan bir anti-aging bakımıdır.

•Akneli Cilt Bakımı: Karma ve yağlı ciltlere, cilt kirliliklerinde, ayrıca akne sorunu olan ve özel bakım gerektiren ciltlere uygulanır. Cildin yağ ve nem oranını dengeler. 

•Anti-Aging Göz Bakımı: Yorgun göz altlarını canlandırır,  göz altlarındaki torbalanmayı ve çizgileri minimize eder.  

•Kirpik Keratin Uygulaması: Daha iri bir göz görünümü, kalınlaşmış, sıklaşmış kirpikler ve kalkmış göz kapakları etkisi sağlayan bir uygulamadır. Pigment, keratin ve vitamin takviyeleriyle yapılan kirpik bakım işlemi; kirpiklerde 8 - 12 hafta süre ile ideal uzunluk, keskin kıvrım ve gözle görülür keskin dolgunluk sağlar. 

•Ergen Cilt Bakımı: 11-18 yaş arası gençlerde hormonal değişikliklere bağlı oluşan akne, sivilce ve siyah noktaların Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024