İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları

İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Hakkında

İmmünoloji; bağışıklık sistemi bilimi anlamına gelir. Allerji; bağışıklık sisteminin normalde tepki vermemesi gereken maddelere karşı  aşırı reaksiyon gösterme durumudur.
Allerjik Hastalıklar karşımıza; allerjik rinit (saman nezlesi, bahar allerjisi), allerjik astım ve deri allerjileri olarak karşımıza çıkar.
Günlük hayatımızda; polenler, ev tozu akarları, kedi köpek tüyü, küf mantarları göz, burun ve solunum yolunu ilgilendiren allerjik hastalıklara neden olur.
İlaçlar, değişik kimyasal maddeler, boyalar, deride kızarıklık, kaşıntı, kabarıklık yapabilir.
Özellikle çocuklarda olmak üzere bazı besinlerde (süt, yumurta, kuru yemişler, balık, deniz ürünleri) allerjik reaksiyonlara neden olabilir.

İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Hizmetleri

Merkezimizde; solunum yolu allerjenleri, besin allerjenleri ile deri delme testi(prick) ve gerektiğinde kanda allerji testleri yapılmaktadır.
Kimyasal maddelere karşı deri yama testi yapılmaktadır.
İlaçlarla ortaya çıkan allerjiler için deri ve kanda testler yapılmaktadır.

Bölümünden Yazılar Toplam 1 Adet Yazı

Bölümünden Videolar Toplam 2 Adet Video

Doktorlarımız

Güven Hastanesi (Ankara - Çankaya)

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024