Coronavirus (Korona Virüsü) Hakkında

"Coronavirusler ve 2019-nCoV Akut Solunum Yolu Hastalığı" konulu bilgilendirme seminerini sizler için yayınlıyoruz.
Benzer Videolar

Her yaş grubunda çok sık görülen göz kuruluğunun nedenleri ve arttıran faktörleri nelerdir?

Göz Hastalıkları Uzmanımız Prof.Dr. Mehmet Orhan`a kulak verin!

Herşey sizin iyiliğiniz için çocuklar

İğneler, acı şuruplar sizi bizden biraz uzaklaştırsa da biz sizi çok seviyor ve her şeyi sizin iyiliğiniz için yapıyoruz çocuklar.

Liposuction için ideal hasta kimdir?

Doç.Dr. Gökhan Adanalı liposuction ameliyatı için ideal hastanın kimler olabileceğini anlatıyor.

Meme kanseri için risk faktörleri nelerdir?

Prof.Dr.Serdar Özbaş, Meme Kanseri için risk faktörleri nelerdir? sorusunu cevaplıyor.

Çocuğumda/bebeğimde alerjik egzema ortaya çıktı. Bununla ilgili ne yapmam gerekir?

Doç.Dr. Süleyman Tolga Yavuz çocuğunuzda gelişen alerjik egzema hakkında ne yapmanız gerektiğini anlatıyor.

Astım nasıl bir hastalıktır? Astımlı çocukların takip ve tedavisi nasıl olmalıdır?

Doç.Dr. Süleyman Tolga Yavuz çocuklarda astım ve tedavisi hakkında güncel bilgileri anlatıyor.

Dünyada ve Ülkemizde Obezite

Prof.Dr. Gökhan Yağcı anlatıyor.

Obezite Cerrahisinde Temel İlkeler

Prof.Dr. Gökhan Yağcı anlatıyor.

Alerji aşıları hangi hastalara uygulanmalıdır?

Doç.Dr. Süleyman Tolga Yavuz anlatıyor.

Dikkat eksikliği epilepsi belirtisi olabilir mi?

Prof.Dr. Füsun Alehan anlatıyor.

Obezitenin neden olduğu sağlık problemleri?

Prof.Dr. Gökhan Yağcı anlatıyor.

Bipolar Bozukluk Nedir?

Günlük kararsızlıklar, ani duygu değişimi, olumsuz düşünceler ve odaklanma sorunu... Bunların hepsi ruhsal bir sorunun "bipolar bozukluğun" belirtisi olabilir.

Diş Kaybı Tedavisi | İmplant ve Köprü Tedavisi

Belirli bir yaştan sonra dişlerinizi kaybedebilirsiniz. Diş kaybı yaşanması durumunda uygulanabilecek belirli tedavi yöntemleri vardır. Bunların başında implant tedavisi ve köprü tedavisi gelir.

Otizmin Belirtileri ve Yapılması Gerekenler

Yapılan araştırmalara göre ortalama 68 çocuktan biri otizm spektrum bozukluğu tanısı alıyor. Otizmli çocukları ayırt edebilmek için normal çocuk gelişim basamaklarını bilmek çok büyük önem taşıyor.

Halluks Valgus

Güven Sağlık Grubu’ndan Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp bu videoda Halluks Valgus şekil bozukluğunun nedenleri ve tedavi yöntemlerini sizler için anlattı.

Güven Sağlık Grubu Organ Nakli Merkezi

Güven Organ Nakli Merkezi'mizde 2012 yılından bu yana uluslararası standartlarda ve yüksek başarı çizgisinde hizmet vermeye devam ediyoruz.

Sağlık Öyküsü : UMUT DOLU KALP

Halil Aşıklı geçirdiği kalp krizi ile ortaya çıkan kalp yetmezliğini eşi Işın Aşıklı'nın eşsiz desteği ile yenerek birçoğu için umut ve ilham kaynağı oldu.

Meme Kanserinde Görüntüleme Metodları

Güven Sağlık Grubu Meme ve Endokrin Cerrahi Bölümü'nden Prof. Dr. Serap Gültekin bu videoda meme kanseri görüntüleme metodlarından bahsetti.

Meme Kanseri Tanısında Kullanılan İğne Biyopsi Yöntemleri

Güven Sağlık Grubu Radyoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Cemile Aydan İlkme Ercan bu videoda meme kanseri tanısında kullanılan iğne biyopsi yöntemlerinden bahsetti.

Mastektomi Sonrası Meme Rekonstrüksiyonu Onarımı

Güven Sağlık Grubu Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Doç. Dr. Gökhan Adanalı bu videoda mastektomi sonrası meme onarımı işlemini sizler için anlattı.

Akciğer Kanseri Belirtileri Tanı ve Tedavisi

Güven Sağlık Grubu Göğüs Cerrahisi Bölümü'nden Prof. Dr. Bülent Tunçözgür ve Göğüs Hastalıkları Bölümü'nden Prof. Dr. İsmail Savaş bu videoda akciğer kanseri nedenleri, belirtileri, tanı ve tedavisinden bahsetti.

Diyabet Nedenleri Belirtileri Tanısı Tedavisi

Güven Sağlık Grubu Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Bölümü'nden Doç. Dr. Cüneyd Anıl bu videoda diyabet (şeker hastalığı) belirtileri tanı ve tedavi sürecini sizler için anlattı.

Çocuklarda Konuşma Bozuklukları

Güven Sağlık Grubu’ndan Dr. Ody. Hasan Şahin bu videoda çocuklarda konuşma bozukluklarını ve tedavi yöntemlerini anlattı.

Kolonoskopi Öncesi Yapılması Gerekenler

Güven Sağlık Grubu’ndan Hemşire Aysel Sağlam bu videoda kolonskopi işlemi öncesi hazırlık sürecinde neler yapılması gerektiğini anlattı.

Onkoloji Destek Programları

Güven Sağlık Grubu Sağlıklı Hayata Destek Programları Koordinatörü Uz.Dr. Yavuz Maşrabacı bu videoda Onkoloji Destek Programlarını sizler için anlattı.

Coronavirus (Korona Virüsü) Hakkında

"Coronavirusler ve 2019-nCoV Akut Solunum Yolu Hastalığı" konulu bilgilendirme seminerini sizler için yayınlıyoruz.

Sağlık Öyküsü : HAYATA TUTUNMAK

Daha önce kalp krizi geçiren ve bypass ameliyatı olan Bekir Bey'e, efor kaybı ile başlayan şikayetlerinin incelenmesi sonucunda kalp yetmezliği tanısı konuldu. Yapılacak her türlü cerrahi müdahalenin riskli olduğu bir tabloda, Bekir Bey'in sağlığına kavuşmasını konu alan hikayemizi sizler için yayınlıyoruz.

Covid-19 Belirtileri

Güven Sağlık Grubu Kulak Burun Boğaz Bölümü'nden Uz. Dr. Onur Uysal bu videoda sizler için Yeni Tip Koronavirüs hastalık bulgularının grip, nezle ve allerjik rinit belirtilerinden farklılıklarını anlattı.

Sağlık Öyküsü : SEN ve BEN BİR BÜTÜNÜZ

Böbrek yetmezliği ile mücadele eden Mertcan'ı bir an olsun yalnız bırakmayan Rana, umutların son bulduğu anda ona böbreğini vererek aralarındaki sevgi bağını doku bağına da dönüştürdü ve Mertcan’ı tekrar yaşama döndürdü. Bu videoda üniversitede tanışan ve halen okuyan Rana & Mertcan'ın sonu evlilikle biten aşk ve fedakarlık dolu sağlık öyküsünü izleyebilirsiniz.

Sağlık Öyküsü : İKİZİM İÇİN

İleri seviye karaciğer ve siroz hastası Aytuna Kaynak hayata ikiz kardeşinin karaciğeri ile döndü. Bu videoda Sevenay & Aytuna Kaynak kardeşlerin birbirlerine ve hayata tutundukları sağlık öyküsünü izleyebilirsiniz.

Sağlık Öyküsü : İŞTE O AN BU AN

Annesine teşhis konmasının ardından meme kanseri farkındalığı oluşan Elif Hanım, yaptırdığı kontroller sayesinde kendisinin de meme kanseri olduğunu öğrendi. Elif Hanım'ın meme kanserine karşı umut ve inanç dolu mücadelesini sizler için ekrana taşıdık.

Sağlık Öyküsü : BEN ÇOK ŞANSLIYIM

Kontrol amaçlı çektirdiği mamografi sayesinde erken tanı ile meme kanseri olduğunu öğrenen Zuhal Hanım'ın hasta hikayesini sizler için ekrana taşıdık.

Fetal Ekokardiyografi Nedir?

Doğuştan kalp hastalıkları çocuklarda çok sık görülen ve hayati risk taşıyabilen doğumsal anomalilerden biridir. Bu videoda Güven Sağlık Grubu Çocuk Kardiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Semra ATALAY, Fetal Ekokardiyografinin önemi ve faydaları hakkında hakkında bilgi verdi.

Metabolik Sendrom Nedir?

Çağımızın en önemli hastalıkları şeker hastalığı, yüksek tansiyon, obezite ve bunların yarattığı problemlerdir. Tüm bu sorunların genel adına 'Metabolik Sendrom' diyoruz. Güven Sağlık Grubu Kardiyoloji Bölümü’nden Prof. Dr. Mehmet Emin KORKMAZ bu videoda metabolik sendromun nedenleri, tanısı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Reflü Nedir?

Günümüzde reflü toplumda en sık görülen hastalıklardan biri haline geldi. Güven Sağlık Grubu Gastroenteroloji Bölümü’nden Doç. Dr. Muharrem Taşkoparan bu videoda reflü hastalığının belirtileri tanısı ve tedavi yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Doğum Süreci ve Sonrasında Anne Adaylarını Bekleyenler

Tüm kadınlar için heyecan ve mutluluk anlamına gelen hamilelik döneminde, anne adaylarını bekleyen medikal süreci, bu süreçte onlarla beraber olan uzmanlarımızdan dinledik.

Koronavirüs ve Hamilelik

Uz. Dr. Ali Gemici sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanacak canlı yayında "Koronavirüs ve Hamilelik" konusunu ele alarak sizlerden gelen soruları yanıtladı.

Doğum Şekilleri

Uz. Dr. Ali Gemici sosyal medya hesaplarımızdan yayınlanacak canlı yayında "Doğum Şekilleri" konusunu ele alarak sizlerden gelen soruları yanıtladı.

Okullarda Salgın Hastalıklardan Korunma

Okulların açılmasıyla birlikte evdeki steril ortamdan çıkıp kalabalık ortama giren çocuklarda salgın hastalıklara yakalanma riski artıyor. Güven Sağlık Grubu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uz. Dr. Yasemin Kuraş Can bu videoda okullarda sık görülen salgın hastalıklar ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

Sünnet Zamanlaması

Bir erkek çocuğu doğduğunda ebeveynlerin en çok sorduğu soru sünnet zamanlamasıyla ilgilidir. Güven Sağlık Grubu Çocuk Cerrahisi Bölümü'nden Uz. Dr. Rahşan Vargül Yıldız bu videoda sünnet zamanlaması hakkında bilgi verdi.

Çocukluk Çağı Obezitesi

Yapılan araştırmalar göre 21.yy çocukları anne babaları kadar uzun ömürlü olmayacak. Bunun sebebi çocukluk çağı obezitesi. Güven Sağlık Grubu, Çocuk Endokrinolojisi Bölümü'nden Prof. Dr. Nesibe Andıran Çocukluk Çağı Obezitesi, nedenleri ve tedavisini anlattı.

Tüp Bebek Tedavisi ve Uygulama Aşamaları

Güven Sağlık Grubu'ndan Uz. Dr. Sedat Cömert ve Biyolog Tülay Özbiçen Tüp Bebek Tedavisini ve Uygulama Aşamalarını anlatıyor.

Çocuklarda Yatak Islatma

Belirli bir yaşın üstünde çocuklarda yatak ıslatma bir sağlık sorunudur. Çocuğun uyku kalitesini düşürmesi ve psikolojik sorunlara sebep olmasının yanında derinde yatan başka rahatsızlıkların da habercisi olabilir. Güven Sağlık Grubu'ndan Doç.Dr. Pınar Işık Ağras "Enürezis" yani çocuklarda görülen yatak ıslatma rahatsızlığını sizeler için anlattı.

Obezite ve Metabolik Cerrahi ile Tip 2 Diyabeti Yenebilirsiniz

Tip 2 Diyabet, obezite... Aslında birbirinden farklı iki hastalıklardır ancak aralarındaki yakın ilişkiden dolayı bu iki hastalığı aynı cümlede çokça duyarsınız. Tip 2 diyabet hastalarının %80'inde aynı zamanda fazla kilo problemi de görülmektedir. Güven Sağlık Grubu Obezite ve Metabolik Cerrahi Bölümü'nden Prof. Dr. Gökhan Yağcı, Obezite ve Tip 2 Diyabet hastalıklarının Metabolik Cerrahi ile tedavisini bu videoda sizler için anlattı.

Bahar Alerjisi

Havaların ısınması ve ağaçların çiçek açmasıyla birlikte bazı kişilerde hapşırık, bitmek bilmeyen burun ve geniz akıntısı gibi şikayetler ortaya çıkabiliyor. Bunların hepsi bahar alerjisinin göstergesi olabilir. Güven Sağlık Grubu’ndan Doç.Dr. Mustafa Güleç bu videoda sizlere bahar alerjisi belirtilerini ve tedavi yöntemlerini sizler için anlattı.

Bahar Alerjileri

Doç.Dr. Mustafa Güleç ile canlı yayınımızda "Bahar Alerjileri" ve allerjik hastalıklar hakkında sorularınızı yanıtladık.

Doğumda Anestezi

Uz.Dr. Alper Salman ile canlı yayınımızda anne adaylarının anestezi ile ilgili tüm sorularını cevapladık.

Kalp Sağlığı ve Hastalıkları

Kalp Sağlığı ve Kalp Hastalıklarından Korunma Önerilerini Prof.Dr. Mehmet Emin Korkmaz ile canlı yayında konuştuk.

En Sağlıklı Sohbetler | Sağlıklı Yaşam & Sağlıklı Beden

Programın ilk bölümünde Güven Sağlık Grubu Endokrinoloji & Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Cüneyd Anıl ve Ortopedi & Travmatoloji Uzmanı Prof.Dr. Bahtiyar Demiralp konuk olarak sağlıklı yaşamak, yaşlanmak ve sağlıklı bir beden için yapılması gerekenleri anlattı.

En Sağlıklı Sohbetler | Nedensiz Yorgunluk ve Halsizlik

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Eylem Cankurtaran ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Deniz Evcik konuk olarak, yorgun uyanma, halsizlik ve vücutta sebebi anlaşılamayan ağrılar ile bu kronik ağrıların hem fizyolojik hem de psikolojik nedenlerini anlattı.

En Sağlıklı Sohbetler | Kadın Sağlığı ve Hastalıkları

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Medikal Onkolog Prof. Dr. Deniz Yamaç ve Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Belgin Polat konuk olarak kadın sağlığı, hastalıkları ve kadın hastalıklarından korunma yollarını anlattı.

En Sağlıklı Sohbetler | Sağlıklı Beslenme ve Yeni Yılda Aldığımız Kararlar

Programın ilk bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Psikiyatrist Uzm. Dr. Timur Fadıl Oğuz ve Uzman Diyetisyen Banu Topalakçı Salman konuk olarak hayatımıza yön verirken aldığımız kararları ve sağlıklı yaşamak, sağlıklı beslenme alışkanlıları kazanmak için yapılması gerekenleri anlattı.

En Sağlıklı Sohbetler | Sağlıklı Bir Kalp İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Kardiyolog Prof. Dr. Mehmet Emin Korkmaz ve Kardiyolog Prof. Dr. İlyas Atar konuk olarak, hayatımıza yön verirken. Sağlıklı bir kalp için nasıl beslenmeli? Kalp hastalıklarının belirtileri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler verdiler.

En Sağlıklı Sohbetler | Romatizma Nedir? Romatizmanın Bilinmeyenleri

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Romatoloji Uzmanı Prof. Dr. Umut Kalyoncu ve Çocuk Romatoloji ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Pınar Işık Ağras’ın konuk olduğu, hayatımıza yön verip, romatizmanın ne olduğunu anlattığı ve romatizmanın bilinmeyenlerinden bahsederek bize bilgiler verdi.

En Sağlıklı Sohbetler | Sağlıklı Bir Tiroit İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Nükleer Tıp Uzmanı Prof. Dr. Seyfettin Ilgan ve Endokronoloji Uzmanı Doç. Dr. Alptekin Gürsoy’un konuk olduğu, hayatımıza yön verip, guatr hastalıklarının belirtileri ve sağlıklı tiroit için nelere dikkat etmemiz gerektiği hakkında bilgiler verdi.

En Sağlıklı Sohbetler | Rahat ve Kaliteli Bir Uyku İçin Neler Yapmalıyız?

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Nörolog Prof. Dr. Murat Sümer ve Kulak Burun Boğaz Doktoru Doç. Dr. Erdinç Aygenç’in konuk olacağı, hayatımıza yön verip, rahat ve kaliteli bir uyku için neler yapmalıyız ve uyku bozukluğunun sağlığımızı nasıl etkilediği hakkında bilgiler verdi.

En Sağlıklı Sohbetler | Stres ile Baş Etmenin Yolları Nelerdir?

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Uzman Dr. Timur Fadıl Oğuz'un konuk olacağı, hayatımıza yön verip, stresle baş etmenin yolları hakkında ve insan ilişkilerinde olan çatışmalar hakkında bilgiler verdi.

En Sağlıklı Sohbetler | Evde Hasta Bakım Hizmetleri Nasıl Olmalıdır?

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Nöroloji Uzmanı Dr. Tuğra Yanık ve Dr. Uğur Osman Özcan’ın konuk olacağı, hayatımıza yön verip, alzheimer ve evde hasta bakımı hakkında sağlığımıza nasıl yön verdiği hakkında bilgiler verdi.

En Sağlıklı Sohbetler | Akciğer Hastalıkları Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İsmail Savaş ve Medikal Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Dilşen Çolak’ın konuk olacağı, hayatımıza yön verip, akciğer hastalıkları hakkında bilgiler verdi.

En Sağlıklı Sohbetler | Estetik Müdahalelerde En Yeni Teknolojiler Nelerdir?

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Estetik Plastik Rekonstrüktif Cerrahı Doç. Dr. Gökhan Adanalı ve Dermatoloji Uzmanı Doç. Dr. Alev Eken’in konuk olacağı, hayatımıza yön verip, estetik müdahalelerde en yeni teknolojiler hakkında bilgiler verdi.

En Sağlıklı Sohbetler | Çocuklar İçin En Doğru Beslenme Şekli Nedir?

Programın bu bölümünde Güven Sağlık Grubu'ndan Pediatri Uzmanı Doktor Emel Atmaca ve Pedodonti Doktoru Burcu Kurtiş’ın konuk olacağı, hayatımıza yön verip, çocuklar için en doğru beslenme şekilleri hakkında bilgi verdi.

Çocukları Ev Kazalarından Koruma Yöntemleri

Güven Sağlık Grubu Çocuk Cerrahisi Bölümü'nden Uz. Dr. Rahşan Vargün Yıldız bu videoda sizler için evde alınacak basit önlemler ile çocukları ev kazalarından koruma yöntemlerini anlattı.

Doğum Şekilleri

Güven Sağlık Grubu Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünden Op.Dr. Sedat Cömert normal doğum, epidural doğum, sezaryan doğum hakkında bilgi verdi.

Tendon Yaralanmaları ve Tedavisi

Eklemlerinizin çevresinde hareketle oluşan, yaşam kalitenizi düşüren ağrılarınızın nedeni tendon sorunları olabilir. Güven Sağlık Grubu Ortopedi ve Travmatoloji Bölümünden Prof. Dr. Bülent Dağlar bu videoda tendon sorunlarının nedenleri ve korunma yöntemlerini anlattı.

Vakumlu İğne Biyopsisi

Memede görülen bazı şüpheli lezyonların tanısı cerrahiye gerek kalmadan elde edilebilir. Güven Sağlık Grubu Radyoloji Bölümünden Prof. Dr. Serap Gültekin bu videoda meme lezyonlarında vakum biyopsisini anlattı.

Tiroid ve Paratiroid Bezi Hastalıklarının Tanı Tedavi ve Cerrahi Yöntemleri

Tiroid kanserleri erken teşhis edildiğinde iyileşme oranı en yüksek kanser türlerinden biridir. Güven Sağlık Grubu Meme ve Endokrin Cerrahisi Bölümünden Prof. Dr. Ali Uğur Emre bu videoda tiroid ve paratiroid bezi hastalıklarının tanı tedavi ve cerrahi yöntemlerini anlattı.

Meme Kanseri Belirtileri

Meme kanseri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarda en sık görülen kanser türü. Günümüzde her 8 kadından biri meme kanserine yakalanma riski taşıyor. Yüksek görülme oranına rağmen meme kanseri, tarama programlarına uygun takip edildiğinde erken teşhis edilebilen ve tedavi başarısı oldukça yüksek bir hastalık. Bu nedenle hastalığın belirtileri ortaya çıktığında vakit kaybetmeden doktor kontrolünden geçmek önem taşıyor. Güven Sağlık Grubu Meme ve Endokrin Cerrahisi Bölümünden Prof. Dr. Ali Uğur Emre, bu videoda meme kanserinin belirtilerini anlattı.