Ağız, Diş Sağlığı ve Hastalıkları

Ağız, Diş Sağlığı ve Hastalıkları Hakkında

Güven Sağlık Grubu Ağız, Diş Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği’nde, hem çocuk hem de erişkin hastalar için tanı ve tedavi hizmetleri verilmektedir. Güven Hastanesi ve Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü’nde hizmet vermekte olan Erişkin Ağız ve Diş Kliniği’nde, başta estetik diş hekimliği uygulamaları olmak üzere erişkin hastalara yönelik tüm tedaviler yapılmaktadır. Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü’nde bulunan Çocuk Diş Kliniği’nde ise, 0-18 yaş arası çocukların her türlü ağız ve diş sağlığı takibi ve hastalıklarının tedavi süreçleri yürütülmektedir. 

Ağız, Diş Sağlığı ve Hastalıkları Hizmetleri

YETİŞKİNLERDE AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ UYGULAMALARI

Güzel gülüşler için tam seramik kaplamalar 

Dişlerin sağlıklı ve estetik görünmesi amacıyla sıklıkla kullanılan tam seramik kaplama yöntemi, doğal bir görünüm vadeden, uzun süreli ve güvenilir bir uygulamadır. Bu uygulamanın yapılabilmesi için altta mutlaka diş olması gerekmektedir. Uygulama yapılacak olan dişlerin etrafı, eşit bir şekilde tıraşlanmakta, kaplama için hazır hale getirilmekte ve üzerine kaplama uygulanmaktadır.

Dişlerde yaşa bağlı oluşan renklenmelerde, beyazlatma ile sonuç alınamayan kanal tedavili dişlerde, doğumsal doku, şekil bozukluğu bulunan dişlerde, şekil veya dizilim bozukluklarında ve yeniden gülüş tasarımı gereksinimde kullanılabilen bir yöntemdir. Dişlerine doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak isteyen herkes için uzman hekimler tarafından tam donanımlı merkezlerde uygulanabilir. 

Seramik laminelerle hem doğal hem estetik bir gülümseme

Seramik lamine uygulamasında dişlerin dudağa bakan yüzeyleri hafif aşındırılarak, ince tabaka halindeki porselen aşındırılan yüzeye yapıştırılmaktadır. Doğal dişe çok benzer bir görüntüye sahip olan seramik laminelerin estetik sonuçları mükemmeldir. Diş yüzeyinin aşındırılma ihtiyacı minimal olduğundan, dişin sağlam dokusu büyük oranda korunmaktadır. Yaklaşık bir hafta içerisinde tamamlanabilen bir tedavi şeklidir. Hastalar bu süreçte kullanılan geçici laminelerle, iş ve sosyal hayatlarına kaldıkları yerden devam edebilmektedir.

Diş beyazlatma işleminden istenilen sonuç alınamadığında, lekeli, kırılmış, aşınmış, aralıklı veya sıkışık-çapraşık dişlerde, diş şekillerinden memnun olmayanlarda ve estetik bir gülümseme ihtiyacında hemen hemen herkese uygulanabilen en doğru ve güvenilir işlemlerden biridir.

Ağız hijyenine özen gösteren hastalarda, çok sert gıdalar tüketilmediği sürece uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılabilmektedir. Altı aylık ya da en geç yıllık diş hekimi kontrollerinin ihmal edilmemesi gerekmektedir. Seramik lamine uygulaması, alanında uzman hekimler tarafından tam donanımlı merkezlerde yapılmalıdır. 

Gülerken görünen diş etlerine en etkili çözüm: Pembe estetik

Güzel bir gülüşün vazgeçilmezleri; sağlıklı dişlerin yanı sıra, bu dişlerle uyumlu diş etleridir. Açık pembe, dişe sıkı bir şekilde yapışmış parlak görünümlü diş etleri sağlıklıdır. Gülünce gözüken, asimetrik ya da çekilmiş diş etleri gülümseme estetiğini bozan unsurlardır. İstenmeyen diş eti görünümlerini tedavi etmek amacıyla uygulanan pembe estetik de denilen diş eti estetiği uygulamalarından oldukça başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir. 

Uygulama sırasında fazlalık olan diş eti çıkarılmakta, diş eti konturları düzeltilmekte ve diş etine estetik görünüm kazandırılmaktadır. Ağrısız ve kanamasız bir işlem olduğu için kişilerin iş veya sosyal hayatlarında aksamalara neden olmaz. Pembe estetik yaptırmak isteyen kişilerin dişlerinde sorunlar varsa, diş eti estetiği gerçekleştirildikten sonra ek tedavilere gerek duyulabilmektedir. 

Göz kamaştıran bir gülüş hayal değil

Daha güzel bir gülümsemeye sahip olmak için en sık uygulanan işlemlerden biri de diş beyazlatmadır. Uygulama sırasında kullanılan beyazlatma jelleri sayesinde dişlerin beyazlaştırılması ve renk değiştirmelerinin azaltılması hedeflenmektedir. 

Diş beyazlatmaya başlanmadan önce varsa çürüklerin tedavi edilmesi büyük önem taşımaktadır. Bunun ihmal edildiği durumlarda dişlerdeki hassasiyet sorununun görülme riski artmaktadır. Klinik ortamında diş beyazlatma işlemi yaklaşık 15 – 60 dakikalık birkaç seans arası sürmektedir. İşlem sırasında dişin dış yüzeyine sürülen beyazlatıcı jeller, kullanılan özel bir ışıkla reaksiyona girmektedir. Hızlı ve etkili beyazlatma yöntemidir. Alanında uzman bir hekim tarafından klinikte yapılan diş beyazlatma işlemi sonrasında diş rengi birkaç ton beyazlama sağlanabilir ve hassasiyet sorunun ortaya çıkma riski oldukça düşüktür. 

Güven Sağlık Grubu Erişkin Diş Kliniği’nde Yapılan Diğer Uygulamalar

Estetik ve protetik uygulamalar

•Diş eğriliklerinin ortodontik olarak düzeltilmesi 

•Köprü uygulamaları

•Diş aralıklarının kapatılması 

İmplant Uygulamaları 

Diş eksikliklerinde mevcut dişlerden destek almadan eksikliklerin giderilmesi için veya hareketli protez kullanmak istemeyen hastalarda implantlardan destek alarak sabit bir protez kullanabilmeleri amacıyla tüm implant tedavileri başarıyla yapılmaktadır. 

Diş Eti Sağlığı 

•Ağız, diş ve diş eti sağlığınızın korunması için diş taşı temizliği 

•Diş eti hastalıkları ile ilgili tüm tedaviler 

•Ağız kokusunun giderilmesine yönelik tedaviler 

Cerrahi İşlemler 

•Diş Çekimi 

•Yirmi Yaş Diş Çekimi 

•Gömülü Diş Çekimi 

•Implant Cerrahisi 

•Diğer Cerrahi Girişimler

Tedavi Endodonti

•Dolgu ve Kanal Tedavisi

Radyolojik Tetkikler 

•Dental Tomografi 

•Panoramik Film 

•Küçük Diş Filmi

Bölümünden Yazılar Toplam 1 Adet Yazı

Bölümünden Videolar Toplam 2 Adet Video

Doktorlarımız

Güven Çayyolu Cerrahi Tıp Merkezi (Ankara - Çayyolu)

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024