Kalp Damar Cerrahisi

Kalp Damar Cerrahisi Hakkında

Güven Hastanesi Kalp Damar Cerrahisi ekibi, 1993 yılından itibaren büyük çoğunluğunda aorta dokunmadan, kalbi durdurmadan (böylece cerrahi riskleri en aza indirerek), ve bacaktan damar almadan (ameliyattan daha uzun süre yararlanmak için) pek çok hastayı ameliyat etmiştir.

1998 yılından itibaren Dr. Haldun Karagöz yönetimindeki Güven Hastanesi Kardiyovasküler Cerrahi ekibi, hastaları uyutmadan koroner bypass ameliyatı yapmaya başlamıştır. Minimal İnvazif Direkt Koroner Arter By-pass (MIDCAB); koroner kalp hastalığının cerrahi tedavisinde, koroner by-pass ameliyatının daha az invazif olan bir metodudur. MIDCAB, diğer ameliyat tekniklerine kıyasla daha küçük bir kesi ile kalbe cerrahi erişim sağlamaktadır. MIDCAB, “anahtar deliği” ameliyatı olarak da adlandırılır. Çalışan kalpte koroner arter by-pass veya "çalışan kalp" cerrahisi, koroner kalp hastalığının tedavisinde kalp-akciğer makinesi kullanılmadan uygulanan bir ameliyat tekniğidir. Çoğu by-pass ameliyatı sırasında, kalp durdurulur ve kalp-akciğer makinesi kalp ve akciğerlerin görevini üstlenir. Bir kalp cerrahı ameliyatı çalışan kalpte uygulamayı tercih ederse, hasta kalp-akciğer makinasının oluşturabileceği risklerden uzaklaşmış olur.

Kalp Damar Cerrahisi Hizmetleri

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024