Beslenme ve Diyet

Beslenme ve Diyet Hakkında

Hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisinden, çocukluktan yetişkinliğe, gebelikten, emzikliliğe ve yaşlılık dönemine kadar geniş bir alanda beslenme ve diyet danışmanlığı yapan Ankara Güven Hastanesi Tıbbi Diyet Hizmetleri Bölümü, sağlıklı beslenerek form tutup ince kalmanın yollarını bilimsel olarak öğretip yaşam kalitenizi artırıyor.

Sağlıklı ve zinde bir hayat sürmek istiyorsanız, yaşamınızın her döneminde yeterli ve dengeli beslenmeyle ilgili doğru bilgiye sahip olup, bunu uyguluyor olmanız gerekiyor. Bu noktada Ankara Güven Hastanesi Tıbbi Diyet Hizmetleri diyetisyenleri ile bilimsel, güncel ve doğru bilgiye ulaşarak, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürülebilirsiniz.

Beslenme ve Diyet Hizmetleri

Bireye özel bir beslenme planı hazırlayan tıbbi diyet hizmetleri bölümü, poliklinik hizmetlerinde yeterli, dengeli ve doğru beslenmeyi öğretmeye çalışıp davranış değişiklikleri ile bireyin yaşam kalitesini yükselterek var olan sıkıntıları çözmektedir. Kilo kontrol merkezimizde ilk muayenede bireylerin beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak gözden geçirilip daha sonra vücut analizi yapılarak, vücuttaki yağ, kas ve su miktarı saptanıp, vücudun çalışma hızı tespit ediliyor. Elde edilen bu verilere; yaş, cinsiyet fiziksel aktivite ve kan bulguları da eklenerek kişiye özel beslenme programı hazırlanmakta ve kişinin düzenli takibi sağlanmaktadır. Bununla beraber; pediatrik diyet hizmetleri ile bebeklik ve çocukluk çağı beslenmesi, besin alerjileri ve beslenme, gebelik ve emziklilik dönemi beslenmesi, endokrin diyet hizmetleri ile diyabet ve hormon hastalıkları ile uyumlu beslenme programları, nefroloji diyet hizmetleri ile tüm böbrek hastalıkları ( akut ve kronik böbrek yetmezlikleri… ) uyumlu kişiye özel beslenme programları düzenlenip, toplu eğitimler verilip hasta takipleri yapılmaktadır.

Daha birçok konuda danışmalık hizmeti veren polikliniğimiz sağlıklı yaşam penceresine açılan yolcuğunuzda size sağlıklı beslenme konusunda doğru, yeni ve bilimsel tüm materyal ve bilgilerle yardımcı olmaya hazır.

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024