Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hakkında

Hastane ortamından uzak daha çok bir oyun alanına andıran, çocukların her türlü beklenti ve ihtiyaçları düşünülerek tasarlanmış pediatri polikliniklerimizde; alanında deneyimli uzmanlardan oluşan doktor kadromuz ve sağlık çalışanlarımızla çocukluk çağı hastalıklarının tanı ve tedavisine yönelik her türlü hizmet verilmektedir. Hastanemizde farklı konseptte çalışan iki adet pediatri polikliniği bulunmaktadır. Bunlar mesai saatleri içinde hizmet veren Randevulu Pediatri polikliniği ve 7/24 açık olan Randevusuz Pediatri polikliniğidir. Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü’nde bulunan pediatri bölümüz ise hafta içi 08:00-23:00, Cumartesi günleri 08:00-18:00, Pazar günleri 09:00-18:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hizmetleri

Randevulu Pediatri polikliniği C blok 5.katta hizmet vermektedir. Tüm hastanemizde olduğu gibi bu polikliniğimiz de JCI kriterleri dahilinde hasta güvenliği ve memnuniyeti ön planda tutularak hastane mimarisi alanında ödül sahibi bir mimari ekip tarafından dizayn edilmiştir. Pediatri polikliniği; oyun alanı, çocuklar için duvar süsleri, ebeveynler için konforlu bekleme alanı, emzirme ve alt değiştirme odaları ile hem çocukların hem de ebeveynlerin ihtiyaçlarının göz önüne alındığı, hastanenin en renkli bölümüdür. 

Polikliniğimiz randevu sistemi ile çalışmaktadır, randevu süreleri 30 dakikadır. Randevular çağrı merkezinden veya pediatri poliklinik bankosundan alınabilmektedir. 

Bu katta sosyal pediatri bölümünün yanı sıra çocuk nefrolojisi, çocuk endokrinolojisi, çocuk nörolojisi, çocuk cerrahisi ve çocuk psikiyatrisi bölümleri de bulunmaktadır. 

Sosyal pediatri bölümünde genel çocuk takibi ve kontrolleri, prematüre bebek ve yeni doğan takibi, işitme ve topuk kanı tarama testleri ve aşılama yapılmaktadır. Yeni doğan kontrolleri sırasında gerekli görülen durumlarda emzirme danışmanları tarafından emzirme eğitimleri verilebilmektedir. Gerekli görülen durumlarda en kısa sürede yeni doğan bölümü, diğer bölümler ve kliniklerle iletişim sağlanabilmektedir. 

Randevusuz Pediatri polikliniği 7 gün 24 saat açıktır ve tecrübeli uzman pediatri hekimleri tarafından hizmet verilmektedir. Poliklinikte 09:00-23:00 saatleri arasında en az iki, 23:00-09:00 saatleri arasında en az bir uzman pediatri hekimi bulunmaktadır. Salgın dönemlerinde hasta yoğunluğuna cevap verebilmek adına burada çalışan hekim sayısı arttırılabilmektedir. Acil nedenlerle başvuran hastalara da bu polikliniğimizde müdahale edilmektedir.

Her iki polikliniğimize başvuran ve hastanede gözlemi ve uzun süreli tedavi ve takibi gereken hastalara, randevulu polikliniğimizle aynı katta bulunan yataklı servis ve gözlem odalarında yatan hasta hizmeti verilebilmektedir.

Güven Çayyolu Sağlıklı Yaşam Kampüsü’nde bulunan pediatri bölümümüzde de uzman hekim kadromuzla çocukluk çağı hastalıklarını teşhis ve tedavisine yönelik tüm hizmetler verilmektedir. 

Bölümünden Videolar Toplam 2 Adet Video

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024