Göğüs Cerrahisi

Göğüs Cerrahisi Hakkında

Göğüs Cerrahisi uygulamaları, akciğerler, akciğer zarı, nefes borusu (trakea) ve yemek borusu (özofagus) hastalıkları, mediastinal hastalıklar terimiyle adlandırılan göğüs orta bölümünde kalbi çevreleyen yapıların hastalıkları, göğüs ve karın boşluklarını birbirinden ayıran kasın (diyafragma) hastalıkları, doğuştan ve kazanılmış göğüs duvarı anomalileri gibi çok geniş bir hastalık yelpazesinin cerrahi tedavisini içerir.

Göğüs Cerrahisi Hizmetleri

 Göğüs Cerrahisi acil durumları olarak adlandırılan nefes borusu ve yemek borusuna kaçan yabancı cisimlerinin çıkartılması, akciğer ve göğüs duvarı yaralanmalarının ameliyat gerektiren veya gerektirmeyen tedavileri de bu uygulamalara dahildir., Göğüs Cerrahisi kliniği, cerrahi tedavi yöntemler dışında, göğüs cerrahisi alanına giren hastalıkların erken teşhisi konusunda da etkin rol oynamaktadırlar. Ameliyat sonrası dönemde ise Göğüs Cerrahisi Uzmanları, Yoğun Bakım Uzmanları, Solunum Fizyoterapistleri ve hemşireler eşliğinde hasta takibi yapılmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrası dönemde hastalarımıza “Hasta Kontrollü Analjezi (PCA)” ve “Epidural Analjezi” teknikleri uygulanmaktadır.

Bölümünden Videolar Toplam 1 Adet Video

Doktorlarımız

Güven Hastanesi (Ankara - Çankaya)

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024