Nöroloji

Nöroloji Hakkında

Nöroloji polikliniğine başvuruda sık görülen hastalıklar içinde baş ağrıları, hareket hastalıkları ve Parkinson Hastalığı, beyin kanaması yada damar tıkanıklığına bağlı olarak ortaya çıkan felçler, epilepsi ( sara nöbetleri ), şeker hastalığına ve diğer hastalıklara bağlı olarak ortaya çıkan sinir tutulumları ( nöropatiler ), kas hastalıkları, uyku bozuklukları , başta Alzheimer hastalığı olmak üzere unutkanlıkla seyreden çeşitli hastalıklar, konuşma bozuklukları, Multipl Skleroz, dengesizlik , çeşitli nedenlerle ortaya çıkan baş dönmeleri sayılabilir.

Nöroloji Hizmetleri

Kliniğimizde tüm günler poliklinik hizmetinin yanı sıra acil nörolojik hastalıkların tanı ve tedavileri yapılabilmektedir. Bunun için gerekli teknik altyapı ve personel, hastanemiz acil servisinden yoğun bakım ünitesi ve hasta katlarına dek tüm alanlarda görev yapmaktadır. Hastanemiz Nöroloji kliniği haftada 7 gün, günde 24 saat çalışan Acil Servisi, Radyoloji Üniteleri ve Beyin Cerrahi Kliniği’nin de desteği ile bu alanda sağlık hizmeti vermeyi ilke edinmiştir. 
Kliniğimizde Elektroensefalografi cihazı (EEG) ve Elektromyografi (EMG) – Uyarılmış potansiyel cihazı mevcuttur. EEG cihazı ile beynin çalışması sırasında ortaya çıkan elektriksel aktivite kaydı ile başta epilepsi olmak üzere çeşitli Nörolojik hastalıkların tanı ve tedavileri yapılmaktadır. EMG cihazı ise sinir basıları, harabiyetleri, kesileri yada iltihaplanmaları (Polinöropati) ve kas hastalıklarının tanı ve tedavilerinde yol gösterici bir tanı metodudur.
Ayrıca bölümümüz bünyesinde uyku laboratuarı bulunmaktadır. Uyku laboratuarında uyku apnesi, uykuda bacak hareketleri ve diğer çok çeşitli uyku bozukluklarının tanısı konulmaktadır.

Doktorlarımız

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024