Saç Ekim Merkezi

Saç Ekim Merkezi Hakkında

Saç dökülmesi toplumda hem erkek, hem de kadınları etkileyen, kişinin sosyal yaşantısında olumsuz etkileri olan yaygın bir sağlık sorunudur. Saç dökülmesinin birçok nedenleri vardır. En sık gördüğümüz saç dökülme tipi erkek tipi saç dökülmesi olarak da bilinen genetik yatkınlığın etken olduğu "androjenik alopesi" dir.

Saç Ekim Merkezi Hizmetleri

Saç ekiminde FUE tekniği

Fue nedir? (Follicular Unit Extraction)


Kelime anlamı olarak kıl kökünün alım şeklini tarif eden Fue tekniği kıl kökünün tek tek alındığını tanımlamaktadır.


Fue yöntemi: Saç greftleri içerdikleri saç köküne göre gruplara ayrılarak ekime hazırlanır. Saç ekimi yapılacak sahada ön saç çizgisi belirlenir. Bölgedeki mevcut saç kıllarının yönüne dikkat edilerek küçük kanallar açılır. Bu işlem sırasında alanda mevcut olan saç köklerine zarar verilmez ve bölgedeki saç yoğunluğuna dikkat edilerek kanal açılır. Saç greftlerinin 1.2 kök içerenleri tercihen ön saç çizgisini oluşturmak üzere kullanılır. Daha fazla saç kökü içeren greftler tepe bölgesinde oluşturulan saç helezonundaki saç sıklığını arttırmak için kullanılır.


Avantajları

Kesme yok

Dikiş yok

Kanama yok

Fire yok

İz yok

Daha sık ekim imkanı

Daha doğal bir görünüm

İstenilen tarafa yön verme

Daha fazla doku transferi

Kısa sürede iyileşme

Seanslar arası bekleme yok

Sakaldan saça nakli

Saçtan sakala nakil

Göğüs kılları transferiKimler saç ektirebilir?

Ciddi kronik rahatsızlığı (Kalp damar, böbrek hastalıkları, kontrolsüz diyabet, hemofili gibi kanama, pıhtılaşma bozuklukları...) olmayan saç alınacak sahada (donör) ekim için yeterli saç kökü bulunan, ekim yapılacak sahada herhangi bir deri rahatsızlığı bulunmayan erişkinler saç ektirebilir.


Neden Güven`de saç ekimi yaptırmalıyım?

Steril ameliyathane ortamında,

Plastik cerrahi hekimi gözetiminde,

Doğal ve memnun edici sonuçlar,

Konaklamak isteyenler için Dr. Aysun Küçükel Medikal Konukevi'nde konaklama imkanı

Doktorlarımız

Haber Bültenimize üye olun.

Periyodik olarak haber bültenimizi size ulaştıralım.

...

Nesilden nesile hayat bize GÜVEN diyor.


Güven Hastanesi hizmet standartları ile JCI tarafından akredite edilmiştir. JCI şikayet bildirimlerinizi buraya tıklayarak yapabilirsiniz.

Kişisel verilerin korunması ve işlenmesi politikalarına ilişkin aydınlatma metnimize buradan kişisel veri işleme envanteri ve kişisel verilerin korunması politikamıza ise buradan ulaşabilirsiniz.


Sayfanın son güncellenme tarihi: 07-05-2024